Battleship (2012) HD me Titra Shqip | filmaon.tv
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Battleship (2012) HD

Battleship (2012) HD

The Battle for Earth Begins at SeaApr. 11, 2012 (USA)131 Min.PG-13
Your rating: 0
6 2 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Peter Berg
Director

Aktoret

Taylor Kitsch isLieutenant Alex Hopper
Lieutenant Alex Hopper
Alexander Skarsgård isCommander Stone Hopper
Commander Stone Hopper
Rihanna isPetty Officer Cora '
Petty Officer Cora '
Tadanobu Asano isCaptain Yugi Nagata
Captain Yugi Nagata
Liam Neeson isAdmiral Shane
Admiral Shane
Gregory D. Gadson isLieutenant Colonel Mick Canales
Lieutenant Colonel Mick Canales
Jesse Plemons isBoatswain Mate Seaman Jimmy "
Boatswain Mate Seaman Jimmy "
John Tui isChief Petty Officer Walter "
Chief Petty Officer Walter "

Permbledhje

Forcat e marinës së Shteteve të Bashkuara zhvillojnë një stërvitje rutinë në Oqeanin Paqësor. Megjithatë ajo që nuk njohin, është se një teknologji shumë e avancuar jashtë tokësorësh i pret nën sipërfaqen e ujit. Planet e pushtuesit nuk do të vonojnë të zbulohen dhe shpejt Beteja premton të jetë e ashpër, si në ajër ashtu dhe në tokë. Por ajo që do të përcaktojë rezultatin e luftës është n beteja detare, më kritike e parë ndonjëherë në historinë e njerzimit.

Titulli origjinalBattleship
Vlerësimi IMDb5.8 209,201 votes
Vlerësimi TMDb5.5 1821 votes