Boruto: Naruto the Movie (2015) HD me Titra Shqip | filmaon.tv
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Boruto: Naruto the Movie (2015) HD

Boruto: Naruto the Movie (2015) HD

Aug. 07, 2015 (Japan)100 Min.N/A
Your rating: 0
8.9 15 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Yuuko Sanpei isUzumaki Boruto (voice)
Uzumaki Boruto (voice)
Kokoro Kikuchi isUchiha Sarada (voice)
Uchiha Sarada (voice)
Junko Takeuchi isUzumaki Naruto (voice)
Uzumaki Naruto (voice)
Noriaki Sugiyama isUchiha Sasuke (voice)
Uchiha Sasuke (voice)
Daisuke Namikawa isOotsutsuki Momoshiki (voice)
Ootsutsuki Momoshiki (voice)
Akira Ishida isGaara (voice)
Gaara (voice)
Chie Nakamura isHaruno Sakura (voice)
Haruno Sakura (voice)
Nana Mizuki isHyuuga Hinata
Hyuuga Hinata
Nana Mizuki isHyuuga Hinata (voice)
Hyuuga Hinata (voice)
Kazuhiko Inoue isHatake Kakashi (voice)
Hatake Kakashi (voice)

Permbledhje

Kanë kaluar disa vite që nga fundi I luftës Shinobi. Naruto Uzumaki është Hija e Shtatë e Zjarrit në këtë epokë. Djali I tij, Boruto Uzumaki do të hyjë në provimin përzgjedhës, së bashku me Sarada Uchiha dhe Mitsukin misterioz.

Titulli origjinalBORUTO ボルト -NARUTO THE MOVIE-
Vlerësimi IMDb8.2 4,739 votes
Vlerësimi TMDb7.9 115 votes