Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Boudica: Queen of War (2023)

Boudica: Queen of War (2023)

Luftëtar. Nëna. Mbretëresha.Oct. 26, 2023 101 Min.
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Clive Standen isPrasutagus
Prasutagus
Lucy Martin isCartimanda
Cartimanda
Nick Moran isCatus Decianus
Catus Decianus
Rita Tushingham isGreen Druid
Green Druid
Harry Kirton isEmperor Nero
Emperor Nero
Andy Beckwith isStore-Handler
Store-Handler

Permbledhje

Luftëtarja kelte me emër sundon popullin Ajesni së bashku me burrin e saj, Prasutagusin. Mbreti vdes në duart e ushtarëve romakë, duke e lënë mbretërinë e Budikës pa një trashëgimtar mashkull, dhe romakët i marrin tokën dhe pronën.

Titulli origjinalBoudica
Vlerësimi IMDb4.4 votes
Vlerësimi TMDb6.964 14 votes