The Boy in the Striped Pajamas (2008) HD me Titra Shqip | filmaon.tv
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
The Boy in the Striped Pajamas (2008) HD

The Boy in the Striped Pajamas (2008) HD

Lines may divide us, but hope will unite us.May. 07, 2008 (UK, USA)94 Min.PG-13
Your rating: 0
9.5 6 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Mark Herman
Director

Aktoret

Asa Butterfield isBruno Hoess
Bruno Hoess
Vera Farmiga isElsa Hoess
Elsa Hoess
David Thewlis isRalf Hoess
Ralf Hoess
Rupert Friend isLieutenant Kurt Kotler
Lieutenant Kurt Kotler
Amber Beattie isGretel Hoess
Gretel Hoess
Sheila Hancock isGrandma Nathalie
Grandma Nathalie

Permbledhje

Gjatë Luftës së Dytë Botërore, një histori e parë nëpërmjet syve të pafajshëm të Brunos, djali tetë-vjeçar i një komandanti gjerman në një kamp përqendrimi, që krijon një miqësi të ndaluar me një djalë hebre nga ana tjetër e gardhit. Miqësi që ka ngjarje të papritura dhe pasoja befasuese.

Titulli origjinalThe Boy in the Striped Pyjamas
Vlerësimi IMDb7.8 143,251 votes
Vlerësimi TMDb7.6 1096 votes