Brave (2012) HD me Titra Shqip | filmaon.tv
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Brave (2012) HD

Brave (2012) HD

Change your fate.Jun. 21, 2012 (USA)93 Min.PG
Your rating: 10
10 2 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Mark Andrews
Director

Aktoret

Kelly Macdonald isMérida (voice)
Mérida (voice)
Julie Walters isThe Witch (voice)
The Witch (voice)
Billy Connolly isKing Fergus (voice)
King Fergus (voice)
Emma Thompson isQueen Elinor (voice)
Queen Elinor (voice)
Kevin McKidd isLord MacGuffin / Young MacGuffin (voice)
Lord MacGuffin / Young MacGuffin (voice)
Craig Ferguson isLord Macintosh (voice)
Lord Macintosh (voice)
Robbie Coltrane isLord Dingwall (voice)
Lord Dingwall (voice)
Peigi Barker isYoung Merida (voice)
Young Merida (voice)
Steven Cree isYoung Macintosh (voice)
Young Macintosh (voice)
Steve Purcell isThe Crow (voice)
The Crow (voice)

Permbledhje

E vendosur për të krijuar rrugën e saj në jetë, Princesha Merida sfidon një zakon që sjell kaos në mbretërinë e saj. Për të siguruar një dëshirë, Merida duhet të mbështetet në trimërinë dhe aftësitë e saj me hark për të ndrequr nje mallkim.

Titulli origjinalBrave
Vlerësimi IMDb7.2 291,570 votes
Vlerësimi TMDb6.6 3679 votes