Che: Part Two (2008) HD me Titra Shqip
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Che: Part Two (2008) HD

Che: Part Two (2008) HD

A revolutionary life.Jan. 24, 2009 (USA)131 Min.R
Your rating: 0
10 3 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Benicio del Toro isErnesto Che Guevara
Ernesto Che Guevara
Franka Potente isTania (Haydee Tamara Bunke Bider)
Tania (Haydee Tamara Bunke Bider)
Demián Bichir isFidel Castro
Fidel Castro
Óscar Jaenada isDarío (David Ardiazola)
Darío (David Ardiazola)
Rodrigo Santoro isRaúl Castro
Raúl Castro
Othello Rensoli isPombo (Harry Villegas Tamayo)
Pombo (Harry Villegas Tamayo)
Norman Santiago isTuma (Carlos Coello)
Tuma (Carlos Coello)
Joaquim de Almeida isPresident René Barrientos
President René Barrientos

Permbledhje

Pas Revolucionit Kuban, Che është në kulmin e famës dhe fuqisë së tij. Pastaj ai zhduket, duke u ri-shfaqur në Bolivi, ku organizon një grup të vogël të shokëve kubanë dhe rekrutëve bolivianë për të filluar revolucionin e madh latino-amerikan. Nëpërmjet kësaj historie, ne arrijmë të kuptojmë se si Che mbetet një simbol i idealizmit dhe heroizmit që jeton në zemrat e njerëzve në mbarë botën.

Titulli origjinalChe: Part Two
Vlerësimi IMDb6.9 28,852 votes
Vlerësimi TMDb6.7 152 votes