The Congo Murders (2018) me Titra Shqip | Filmaon.tv
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
The Congo Murders (2018)

The Congo Murders (2018)

Oct. 26, 2018 128 Min.
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Marius Holst
Director

Aktoret

Aksel Hennie isJoshua French
Joshua French
Tobias Santelmann isTjostolv Moland
Tjostolv Moland
Ine Jansen isAne Strøm Olsen
Ane Strøm Olsen
Dennis Storhøi isMorten Furuholmen
Morten Furuholmen
Tone Danielsen isKari Hilde
Kari Hilde
Anthony Oseyemi isGeneral Kazumba
General Kazumba
Hakeem Kae-Kazim isVictor Makuni
Victor Makuni
Milton Schorr isGerman Backpacker
German Backpacker

Permbledhje

Në vitin 2009, dy aventurierë Norvegjez akuzohen për vrasjen e shoferit të tyre ndërsa përpiqeshin të kalonin në Kongon lindore. Prej dy burrave të arrestuar, tensionet politike dhe diplomatike kapin kulmet.

Titulli origjinalMordene i Kongo
Vlerësimi IMDb6.1 votes
Vlerësimi TMDb6.479 24 votes