Dracula Untold (2014) HD me Titra Shqip | filmaon.tv
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Dracula Untold (2014) HD

Dracula Untold (2014) HD

Every bloodline has a beginningOct. 01, 2014 (USA, Japan)92 Min.PG-13
Your rating: 10
7.4 8 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Gary Shore
Director

Aktoret

Luke Evans isDracula (Vlad Tepes)
Dracula (Vlad Tepes)
Sarah Gadon isMirena / Mina Murray
Mirena / Mina Murray
Charles Dance isMaster Vampire
Master Vampire
Noah Huntley isCaptain Petru
Captain Petru
Zach McGowan isShkelgim
Shkelgim

Permbledhje

Pasi princi i Transilvanisë kërcënohet nga turqit dhe vendos për të mposhtur armikun me çdo kusht, duke u shndërruar në një përbindësh të fuqishëm, por nga vetë ky vendim për një kauzë të mirë, Vladi duhet të vuajë nga pasojat e pashmangshme…

Titulli origjinalDracula Untold
Vlerësimi IMDb6.3 146,882 votes
Vlerësimi TMDb6.1 2018 votes