Einstein and Eddington (2008) HD me Titra Shqip | filmaon.tv
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Einstein and Eddington (2008) HD

Einstein and Eddington (2008) HD

Nov. 29, 2008 (UK, USA)90 Min.TV-PG
Your rating: 0
6.7 7 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

David Tennant isArthur Eddington
Arthur Eddington
Richard McCabe isFrank Dyson
Frank Dyson
Andy Serkis isAlbert Einstein
Albert Einstein
Patrick Kennedy isWilliam Marston
William Marston
Rebecca Hall isWinnie Eddington
Winnie Eddington
Jim Broadbent isSir Oliver Lodge
Sir Oliver Lodge
Jacob Theato isEduard Einstein
Eduard Einstein
Callum Williams isHans Einstein
Hans Einstein
Lucy Cohu isMileva Einstein
Mileva Einstein
Donald Sumpter isMax Planck
Max Planck

Permbledhje

Një vështrim në teorinë e relativitetit të Ajshtajnit dhe marrdhënjes së tij me shkencëtarin britanik Artur Edington, fizikanti i parë që e kuptoi teorinë e tij.

Titulli origjinalEinstein and Eddington
Vlerësimi IMDb7.4 4,554 votes
Vlerësimi TMDb6.7 23 votes