Ejen Ali: The Movie (2019) me Titra Shqip | Filmaon.tv
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Ejen Ali: The Movie (2019)

Ejen Ali: The Movie (2019)

Nov. 28, 2019 97 Min.
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Ida Rahayu isAli Ghazali / Comot (voice)
Ali Ghazali / Comot (voice)
Noorhayati Maslini isAlicia (voice)
Alicia (voice)
Shafiq Isa isBakar / Ejen Ganz / Rajesh / Razman (voice)
Bakar / Ejen Ganz / Rajesh / Razman (voice)
Azman Zulkiply isGeneral Rama / Viktor (voice)
General Rama / Viktor (voice)
Fadhli Shafian isAbang Bear / Ejen Bulat (voice)
Abang Bear / Ejen Bulat (voice)
Salina Salmee isAliya / Ejen Iman (voice)
Aliya / Ejen Iman (voice)
Nabilah Rais isNiki (voice)
Niki (voice)
Ahmad Sufian Mazilan isEjen Bobby (voice)
Ejen Bobby (voice)

Permbledhje

Pasi u rekrutua aksidentalisht si spiun, 12-vjeçari Ejen Ali tani është rritur dhe ka një vend pune në agjencinë sekrete Meta Advance Tactical Agency (MATA) për të mbrojtur qytetin futurist të Siberajas nga kërcënimet e jashtme.

Titulli origjinalEjen Ali: The Movie
Vlerësimi IMDb8.0 votes
Vlerësimi TMDb8.1 19 votes