Finding Dory (2016) me Titra Shqip | filmaon.tv
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Finding Dory (2016)

Finding Dory (2016)

An unforgettable journey she probably won't remember.Jun. 16, 2016 (USA)97 Min.PG
Your rating: 10
9.2 5 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Ellen DeGeneres isDory (voice)
Dory (voice)
Albert Brooks isMarlin (voice)
Marlin (voice)
Hayden Rolence isNemo (voice)
Nemo (voice)
Diane Keaton isJenny (voice)
Jenny (voice)
Eugene Levy isCharlie (voice)
Charlie (voice)
Kaitlin Olson isDestiny (voice)
Destiny (voice)
Ty Burrell isBailey (voice)
Bailey (voice)
Idris Elba isFluke (voice)
Fluke (voice)
Dominic West isRudder (voice)
Rudder (voice)

Permbledhje

Peshku blu miqësore, por harraqe, fillon një kërkim për prindërit e saj të humbur, dhe të gjithë mësojnë rreth kuptimit të vërtetë të familjes, përgjatë udhëtimit të saj.

Titulli origjinalFinding Dory
Vlerësimi IMDb7.4 151,588 votes
Vlerësimi TMDb6.7 3183 votes