Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 (2010) HD

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 (2010) HD

One Way… One Fate… One Hero.Oct. 17, 2010 (USA)146 Min.R
Your rating: 10
9.2 34 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

David Yates
Director

Aktoret

Daniel Radcliffe isHarry Potter
Harry Potter
Emma Watson isHermione Granger
Hermione Granger
Rupert Grint isRon Weasley
Ron Weasley
Ralph Fiennes isLord Voldemort
Lord Voldemort
Helena Bonham Carter isBellatrix Lestrange
Bellatrix Lestrange
Alan Rickman isSeverus Snape
Severus Snape
Bill Nighy isRufus Scrimgeour
Rufus Scrimgeour
Michael Gambon isAlbus Dumbledore
Albus Dumbledore
John Hurt isMr. Ollivander
Mr. Ollivander

Permbledhje

Ndërsa Harri garon kundër kohës dhe së keqes për të shkatërruar Horkrukset, ai zbulon ekzistencën e tre objekteve më të fuqishme në botën e magjistarëve: Dhuratat e Vdekjes.

Titulli origjinalHarry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
Vlerësimi IMDb7.7 364,693 votes
Vlerësimi TMDb7.5 5294 votes