HHhH (2017) HD me Titra Shqip
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
HHhH (2017) HD

HHhH (2017) HD

May. 25, 2017 (USA)120 Min.R
Your rating: 9
7.8 10 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Jason Clarke isReinhard Heydrich
Reinhard Heydrich
Rosamund Pike isLina Heydrich
Lina Heydrich
Jack Reynor isJozef Gabčík
Jozef Gabčík
Mia Wasikowska isAnna Novak
Anna Novak
Thomas M. Wright isJosef Valcik
Josef Valcik
Enzo Cilenti isAdolf Opalka
Adolf Opalka
Volker Bruch isSchellenberg
Schellenberg

Permbledhje

Në vitin 1942, Rajhu i Tretë është në majën e suksesit. Rezistenca çeke në Londor vendos të planifikojë operacionin më ambicioz të Luftës së Dytë Botërore: Antropoidi. Dy rekrutë të rinj aftër të 30-tave, Jozef Gabkik dhe Jan Kubis, dërgohen në Pragë për të vrarë liderin e pamëshirshëm nazist, mbrojtësin e Rajhut Reinhard Hejdrik, kreu i SS, Gestapo, dhe arkitekti i “Zgjidhjes Finale”.

Titulli origjinalHHhH
Vlerësimi IMDb6.3 1,644 votes
Vlerësimi TMDb6.8 50 votes