Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
In the Heart of the Sea (2015) HD

In the Heart of the Sea (2015) HD

Based on the incredible true story that inspired Moby DickNov. 20, 2015 (USA, Australia, Spain)122 Min.PG-13
Your rating: 1
7.4 5 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Ron Howard
Director

Aktoret

Chris Hemsworth isOwen Chase
Owen Chase
Benjamin Walker isGeorge Pollard
George Pollard
Cillian Murphy isMatthew Joy
Matthew Joy
Brendan Gleeson isOld Thomas Nickerson
Old Thomas Nickerson
Ben Whishaw isHerman Melville
Herman Melville
Michelle Fairley isMrs. Nickerson
Mrs. Nickerson
Tom Holland isYoung Thomas Nickerson
Young Thomas Nickerson
Paul Anderson isThomas Chappel
Thomas Chappel
Frank Dillane isOwen Coffin
Owen Coffin
Joseph Mawle isBenjamin Lawrence
Benjamin Lawrence

Permbledhje

“NË ZEMËR TË DETIT”, bazuar në ngjarjen e vitit 1820, ku një ngjarje e pabesueshme ndodhi: një anije gjuetare balenash u sulmua nga një balenë gjigande me përmasat dhe forcën e një mamuthi, duke e lënë ekuipazhin e anijes 90 ditë në det, mijëra kilometra larg shtëpisë.

Titulli origjinalIn the Heart of the Sea
Vlerësimi IMDb6.9 88,766 votes
Vlerësimi TMDb6.4 1044 votes