Joker (2012) HD me Titra Shqip | filmaon.tv
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Joker (2012) HD

Joker (2012) HD

Aug. 31, 2012 (India)NOT RATED
Your rating: 0
10 2 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Permbledhje

#Përshkrimi: Në vitin 1947 kur u hartuan hartat e Indisë dhe Pakistanit, një mbikëqyrje siguroi që fshati Paglapur te mbes ndermjet dy shtetev. Fshati njihej per strehimin azil kerkuesve nga rajoni , të burgosurit e azilit u ndërprenë, çuan fshatarët dhe ngritën republikën e tyre në Paglapur. Dhe kështu qëndroi për 60 vitet e ardhshme! Ndërsa bota jashtë ndryshoi, Paglapur mbeti i izoluar, pa energji, televizione . Tani, dekada më vonë pasi bota e harroi këtë fshat, një shkencëtar i NASA-s me prejardhje indiane, Agastia dhe gruaja e tij e bukur e gjejnë veten në rrugën për në Paglapur. Agastya po punon për një projekt të fshehtë për krijimin e një pajisje për të komunikuar me të huajt. Pra të gjithë mendojn se Mahatma Gandhi është ende rreth e rrotull, duke luftuar për pavarësinë? Dhe ç’është më e rëndësishmja, çfarë do të bëjnë ata qe ta kthejnë dritën e universit në këtë fshat të harruar?

 

Titulli origjinalJoker
Vlerësimi IMDb2.6 4,044 votes
Vlerësimi TMDb2.8 6 votes