Journey to the West: The Demons Strike Back (2017) HD me Titra Shqip | filmaon.tv
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Journey to the West: The Demons Strike Back (2017) HD

Journey to the West: The Demons Strike Back (2017) HD

Jan. 28, 2017 (China)109 Min.PG-13
Your rating: 0
10 3 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Tsui Hark
Director

Aktoret

Kris Wu isTang Seng
Tang Seng
Lin Gengxin isSun Wukong
Sun Wukong
Yao Chen isGuanyin
Guanyin
Mengke Bateer isSha Wujing
Sha Wujing
Jelly Lin isWhite Bone Spirit
White Bone Spirit
Shu Qi isDuan Xiaojie
Duan Xiaojie

Permbledhje

“Udhëtim për në Perëndim” është një novelë Kineze e publikuar në shekullin e 16, gjatë Dinastisë Minge. Protagonisti i historisë është murgu Tang, një murg budist i cili niset në perëndim për të mbledhur shkrimet e shenjta dhe gjithashtu për të mposhtur demonët dhe forcat e keqija. Pasi ka bërë betimin e murgut për të mos përdorur dhumë atij i duhet të marrë e vete tre dishepujt e tij që do ta mbrojnë…

Titulli origjinal西游伏妖篇
Vlerësimi IMDb5.6 766 votes
Vlerësimi TMDb7 3 votes