Kikaider REBOOT (2014) HD me Titra Shqip | filmaon.tv
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Kikaider REBOOT (2014) HD

Kikaider REBOOT (2014) HD

May. 24, 2014 110 Min.
Your rating: 0
10 1 vote

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Jingi Irie isJiro / Kikaider
Jiro / Kikaider
Hirotaro Honda isDr. Nobuhiko Komyoji
Dr. Nobuhiko Komyoji
Aimi Satsukawa isMitsuko Komyoji
Mitsuko Komyoji
Yuta Ikeda isMasaru Komyoji
Masaru Komyoji
Maryjun Takahashi isAndroid Mari
Android Mari
Shingo Tsurumi isGilbert Kamisaki / Hakaider
Gilbert Kamisaki / Hakaider
Daisuke Ban isKyujiro Maeno
Kyujiro Maeno

Permbledhje

Filmi është vendosur në të ardhmen e afërt, kur “Projekti ARK” ka filluar një program për të rritur cilësinë e jetës njerëzore nëpërmjet përdorimit paqësor të robotëve. Dr. Komjoji, shefi shkencor i projektit, ka zhvilluar një proces për të krijuar një robot me një “zemër” njerëzore figurative nëpërmjet instalimit të një “qarku ndërgjegjësimi”, por planet e tij kundërshtohen me forcë nga hulumtuesi Gilbert Kanzaki. Kur Dr Komyoji është vrarë në një aksident të dukshëm, fëmijët e tij Masaru dhe Mitsuko janë në shënjestër të forcave misterioze në kuadër të projektit ARK, duke kërkuar që të fitojnë kontrollin e të dhënave kërkimore të shkencëtarit.

Titulli origjinalキカイダー REBOOT
Vlerësimi TMDb7 2 votes