Kill the Messenger (2014) HD me Titra Shqip | filmaon.tv
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Kill the Messenger (2014) HD

Kill the Messenger (2014) HD

Can you keep a national secret?Oct. 09, 2014 (USA)112 Min.R
Your rating: 0
9.3 3 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Jeremy Renner isGary Webb
Gary Webb
Michael Sheen isFred Weil
Fred Weil
Ray Liotta isJohn Cullen
John Cullen
Robert Patrick isRonny Quail
Ronny Quail
Andy García isNorwin Meneses
Norwin Meneses
Paz Vega isCoral Baca
Coral Baca
Tim Blake Nelson isAlan Fenster
Alan Fenster

Permbledhje

Një reporter bëhet shënjestra e një fushate shpifjeje vicioze që e çon deri në vetëvrasje pasi ekspozon rolin e CIA-s në armatimin e rebelëve Kundra në Nikaragua dhe në importimin e kokainës në Kaliforni. Bazuar në historinë e vërtetë të gazetarit Geri Ueb.

Titulli origjinalKill the Messenger
Vlerësimi IMDb7.0 34,806 votes
Vlerësimi TMDb6.5 315 votes