Legend (2015) HD me Titra Shqip | filmaon.tv
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Legend (2015) HD

Legend (2015) HD

Love, fight, live, rule like a legend.Sep. 09, 2015 (UK, France, USA)131 Min.R
Your rating: 10
7.8 4 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Tom Hardy isRonald Kray / Reginald Kray
Ronald Kray / Reginald Kray
Emily Browning isFrances Shea
Frances Shea
David Thewlis isLeslie Payne
Leslie Payne
Taron Egerton isMad Teddy Smith
Mad Teddy Smith
Chazz Palminteri isAngelo Bruno
Angelo Bruno
Colin Morgan isFrank Shea
Frank Shea
Paul Bettany isCharlie Richardson
Charlie Richardson
Tara Fitzgerald isElsie Shea
Elsie Shea
Aneurin Barnard isDavid Bailey
David Bailey

Permbledhje

Filmi tregon historinë e gangsterëve binjakë identike Reggie dhe Ronnie Kray, dy nga kriminelët më famëkeqë në historinë e Britanisë, dhe perandorinë e tyre të krimit të organizuar në lindje të Londrës gjatë viteve 1960.

Titulli origjinalLegend
Vlerësimi IMDb7.0 106,814 votes
Vlerësimi TMDb6.7 804 votes