The Long Way Home (2015) DVD me Titra Shqip | filmaon.tv
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
The Long Way Home (2015) DVD

The Long Way Home (2015) DVD

COMPLETE THE MISSION TO END THE WAR!Sep. 24, 2015 (South Korea)111 Min.N/A
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Yeo Jin-goo isYeong-gwang
Yeong-gwang
Lee Kyoung-young isLieutenant colonel Yoo
Lieutenant colonel Yoo
Jeong Seong-hwa isRegimental Commander
Regimental Commander
Jeong In-gi isFirst sergeant Kim
First sergeant Kim
Jo Hee-bong isDrunken Man of Funeral Procession
Drunken Man of Funeral Procession
Kim Won-hae isTank Commander
Tank Commander
Jung Suk-won isSenior lieutenant
Senior lieutenant
Kim Sun-Young isMiddle aged woman
Middle aged woman
Noh Young-hak isPetty officer Choi
Petty officer Choi

Permbledhje

Një histori e bukur shoqërie në kohën e luftës së Koresë. Ngjarje plot humor. Nam-bok, një ushtar i Koresë së Jugut i është caktuar të dërgojë një dokument të fshehtë që mund të vendosë mbi fatin e luftës. Pasi Nam-bok e humb këtë dokument, ai takohet me një ushtar të Koresë së Veriut dhe midis tyre do të krijohet një miqësi e pazakontë.

Titulli origjinal서부전선
Vlerësimi IMDb6.6 130 votes
Vlerësimi TMDb6 2 votes