Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Lucifer (2019) HD

Lucifer (2019) HD

Blood . Brotherhood . BetrayalMar. 28, 2019 174 Min.
Your rating: 0
2 1 vote

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Mohanlal isStephen Nedumpally
Stephen Nedumpally
Manju Warrier isPriyadarshini Ramdas
Priyadarshini Ramdas
Tovino Thomas isJathin Ramdas
Jathin Ramdas
Saikumar isMahesha Varma
Mahesha Varma
Kalabhavan Shajon isAloshy Joseph
Aloshy Joseph
Nyla Usha isArundhathi
Arundhathi
Giju John isSanjeev
Sanjeev

Permbledhje

Një politikan i fuqishëm, i cili drejtonte “vendin e vetë Zotit”, vdes dhe shumë hajdutë të maskuar si politikanë marrin pushtetin. Kur lindin pyetje mbi zëvendësimin e “Zotit”, vetëm një emër përmendet, “Stiven Nedumbali”.

Titulli origjinalലൂസിഫെർ
Vlerësimi IMDb7.41 votes
Vlerësimi TMDb7.5 22 votes