The Man with Thousand Faces (2016) me Titra Shqip | filmaon.tv
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
The Man with Thousand Faces (2016)

The Man with Thousand Faces (2016)

The incredible true story of the man who fooled an entire countrySep. 23, 2016 (Spain)123 Min.N/A
Your rating: 10
10 2 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

José Coronado isJesús Camoes (as Jose Coronado)
Jesús Camoes (as Jose Coronado)
Marta Etura isNieves Fernández Puerto
Nieves Fernández Puerto
Eduard Fernández isFrancisco Paesa
Francisco Paesa
Itziar Atienza isLand stewardess
Land stewardess
Craig Stevenson isGeorges Starckman
Georges Starckman
Carlos Santos isLuis Roldán
Luis Roldán
Luis Callejo isJuan Alberto Belloch
Juan Alberto Belloch

Permbledhje

Historia e një njeriu që mashtroi një komb të tërë. Një tregim mashtrimesh, që vijnë nga fakte të vërteta dhe nga një prej personazheve më intrigues të dekadës së fundit, spiunit Francisko Paesa..

Titulli origjinalEl hombre de las mil caras
Vlerësimi IMDb7.1 2,186 votes
Vlerësimi TMDb6.8 31 votes