Mesrine Part 1: Killer Instinct (2008) HD me Titra Shqip | filmaon.tv
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Mesrine Part 1: Killer Instinct (2008) HD

Mesrine Part 1: Killer Instinct (2008) HD

Oct. 22, 2008 (France, Canada, Italy)113 Min.R
Your rating: 0
10 4 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Vincent Cassel isJacques Mesrine
Jacques Mesrine
Cécile De France isJeanne Schneider
Jeanne Schneider
Roy Dupuis isJean-Paul Mercier
Jean-Paul Mercier
Michel Duchaussoy isPierre André Mesrine
Pierre André Mesrine
Myriam Boyer isLa mère de Jacques Mesrine
La mère de Jacques Mesrine

Permbledhje

Historia fillon me vrasjet, ekzekutimet, të trafikut parisien të Zhak Mesrine. Përveç figurës së Zhak Mesrine si një gangster mediatik, narcisit dhe të dhunshëm, regjisori Jean-François Richet i ka konceptuar këta si dy filma të pavarur, dhe janë bazuar në autobiografinë e shkruar në burg nga vetë Mesrine (i cili lexohet Merin).

Titulli origjinalL'Instinct de mort
Vlerësimi IMDb7.6 27,535 votes
Vlerësimi TMDb7.3 203 votes