Milk (2008) HD me Titra Shqip | filmaon.tv
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Milk (2008) HD

Milk (2008) HD

Never Blend In.Nov. 26, 2008 (USA)128 Min.R
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Gus Van Sant
Director

Aktoret

Sean Penn isHarvey Milk
Harvey Milk
Emile Hirsch isCleve Jones
Cleve Jones
James Franco isScott Smith
Scott Smith
Josh Brolin isDan White
Dan White
Diego Luna isJack Lira
Jack Lira
Alison Pill isAnne Kronenberg
Anne Kronenberg
Victor Garber isMayor Moscone
Mayor Moscone
Joseph Cross isDick Pabich
Dick Pabich
Stephen Spinella isRick Stokes
Rick Stokes

Permbledhje

Historia e Harvey Milk, dhe lufta e tij si një aktivist amerikan homoseksual i cili ka luftuar për të drejtat e homoseksualëve dhe u bë zyrtari i parë i zgjedhur i Kalifornisë që pranoi haptazi se është homoseksual.

Titulli origjinalMilk
Vlerësimi IMDb7.6 142,674 votes
Vlerësimi TMDb7.1 516 votes