Rise of the Footsoldier Part II (2015) HD me Titra Shqip | Filmaon.tv
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Rise of the Footsoldier Part II (2015) HD

Rise of the Footsoldier Part II (2015) HD

Soldier Enforcer SurvivorDec. 12, 2015 111 Min.
Your rating: 10
10 1 vote

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Ricci Harnett isCarlton Leach
Carlton Leach
Craig Fairbrass isPat Tate (Flashback)
Pat Tate (Flashback)
Mark Preston isHans Vanderbilt / Dutch Customs Officer
Hans Vanderbilt / Dutch Customs Officer
Ryan Oliva isKenny Davis
Kenny Davis
Roland Manookian isCraig Rolfe (Flashback)
Craig Rolfe (Flashback)

Permbledhje

Më 6 dhjetor 1995, tre anëtarë të bandës Essex u vranë brutalisht në gjak ftohtësi. Tani është fillimi i vitit 1997 dhe kushdo që i ka vrarë tre burrat ende nuk është sjellë para drejtësisë. Një bashkëpunëtor i burrave, është ende duke mbajtur zi për humbjen e miqve të tij, dhe ai është i bindur se është vetëm një çështje kohe para se ai të jetë i ardhshëm. Për të, e vetmja mënyrë për të dalë është të kthehet dhe të punon në rrugën e tij për të mbështetur shkallët penale.

Titulli origjinalRise of the Footsoldier Part II
Vlerësimi IMDb5.3 votes
Vlerësimi TMDb4.8 14 votes