Sanju (2018) HD me Titra Shqip | Filmaon.tv
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Sanju (2018) HD

Sanju (2018) HD

One Man... Many LivesJun. 29, 2018 161 Min.
Your rating: 0
10 1 vote

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Ranbir Kapoor isSanjay Dutt
Sanjay Dutt
Paresh Rawal isSunil Dutt
Sunil Dutt
Vicky Kaushal isKamlesh Kanhaiyalal Kapasi
Kamlesh Kanhaiyalal Kapasi
Anushka Sharma isWinnie Diaz
Winnie Diaz
Dia Mirza isManyata Dutt
Manyata Dutt
Manisha Koirala isNargis Dutt
Nargis Dutt
Jim Sarbh isZubin Mistry
Zubin Mistry

Permbledhje

“Veprimet e gabuara krijojnë histori interesante” do ishte shprehja që përkufizon jetën e Sanxhus. Por pas shumë vitesh kur të tërë kanë krijuar histori mbi jetën e tij, ai vendos të marr në dorë situatën dhe të rrëfej të vërtetën…

Titulli origjinalसंजू
Vlerësimi IMDb8.1 votes
Vlerësimi TMDb7.8 50 votes