The Admiral (2014) HD me Titra Shqip | filmaon.tv
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
The Admiral (2014) HD

The Admiral (2014) HD

12 ships against a fleet of 330.Jul. 30, 2014 (South Korea)126 Min.NOT RATED
Your rating: 0
8.5 6 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Kim Han-min
Director

Aktoret

Choi Min-sik isAdmiral Yi Sun-Shin
Admiral Yi Sun-Shin
Kim Myung-gon isCommander Todo
Commander Todo
Ryu Seung-ryong isGeneral Kurushima
General Kurushima
Jin Goo isIm Jun-yeong
Im Jun-yeong
Ku Jin isLim Jun-young
Lim Jun-young
Lee Seung-joon isCaptain Ahn Wi
Captain Ahn Wi
Go Kyung-pyo isOh Duk-yi
Oh Duk-yi
Lee Jung-hyun isMrs. Jeong
Mrs. Jeong

Permbledhje

Në ngushticën “Rrymat e Zhurmshme”, strategu mjeshtëror, Admiral Ji dhe 12 anijet e tij të luftës dalin kundër flotës së armikut prej 300 anijesh, dhe arrijnë fitoren më të pabesueshme të historisë.

Titulli origjinal명량
Vlerësimi IMDb7.2 6,754 votes
Vlerësimi TMDb6.9 54 votes