Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
The Angel (2018) HD

The Angel (2018) HD

May. 15, 2018 114 Min.
Your rating: 1
7.7 10 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Ariel Vromen
Director

Aktoret

Toby Kebbell isDanny Ben Aroya
Danny Ben Aroya
Hannah Ware isDiana Davis
Diana Davis
Marwan Kenzari isAshraf Marwan
Ashraf Marwan
Waleed Zuaiter isGamal Abdel Nasser
Gamal Abdel Nasser
Ori Pfeffer isZvi Zamir
Zvi Zamir
Sasson Gabai isAnwar Sadat
Anwar Sadat
Maisa Abd Elhadi isMona Marwan
Mona Marwan
Mickey Leon isJudah Hornstein
Judah Hornstein
Slimane Dazi isSami Sharaf
Sami Sharaf

Permbledhje

Historia e vërtetë e Ashraf Maruanit, i cili ishte dhëndëri i presidentit Naser dhe këshilltar i besuar pasardhësit të tij Anuar Sadatit. Njëkohësisht pasuria më e çmuar e inteligjencës izraelite të shekullit të 20-të. Bazuar në librin më të mirë të NYT ‘Engjëlli: Spiuni egjiptian që shpëtoi Izraelin…

Titulli origjinalThe Angel
Vlerësimi IMDb6.3 votes
Vlerësimi TMDb7.1 16 votes