Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
The Butterfly Effect (2004) HD

The Butterfly Effect (2004) HD

Such minor changes, such huge consequences.Jan. 22, 2004 (USA, Canada)113 Min.R
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Eric Bress
Director

Aktoret

Ashton Kutcher isEvan Treborn
Evan Treborn
Melora Walters isAndrea Treborn
Andrea Treborn
Amy Smart isKayleigh Miller
Kayleigh Miller
Elden Henson isLenny Kagan
Lenny Kagan
William Lee Scott isTommy Miller
Tommy Miller
Eric Stoltz isGeorge Miller
George Miller
Logan Lerman isEvan Treborn age 7
Evan Treborn age 7
Nathaniel DeVeaux isDr. Redfield
Dr. Redfield
Kevin G. Schmidt isLenny age 13
Lenny age 13

Permbledhje

Një i ri bllokon kujtime të dëmshme të ngjarjeve me rëndësi në jetën e tij. Teksa rritet, gjen një mënyrë për t’i kujtuar ato kujtime të humbura dhe një mënyrë të mbinatyrshme për të ndryshuar jetën e tij.

Titulli origjinalThe Butterfly Effect
Vlerësimi IMDb7.7 374,043 votes
Vlerësimi TMDb7.2 1555 votes