The Climb (2017) HD me Titra Shqip | filmaon.tv
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
The Climb (2017) HD

The Climb (2017) HD

Jan. 25, 2017 103 Min.
Your rating: 8
9.7 6 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Ahmed Sylla isSamy Diakhate
Samy Diakhate
Denis Mpunga isCelestin Diakhate
Celestin Diakhate
Maïmouna Gueye isEvelyne Diakhate
Evelyne Diakhate
Fadila Belkebla isHouria (la mère de Nadia)
Houria (la mère de Nadia)
Umesh Tamang isJohnny (le Sherpa)
Johnny (le Sherpa)

Permbledhje

-Semi niset për të ngjitur majën me të larte të botes, Everestin qe të jete i denje ne sytë e Nadias, dashurisë se tij të fëmijërisë. Me çfarë do të përballet ai ne ketë udhëtim dhe a do arrije ta fitoje Nadian???

Titulli origjinalL'Ascension
Vlerësimi IMDb6.9 votes
Vlerësimi TMDb6.8 247 votes