Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
The Fall (2006) HD

The Fall (2006) HD

A little blessing in disguise.May. 30, 2008 (USA, South Africa, India)117 Min.R
Your rating: 0
5.5 2 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Tarsem Singh
Director

Aktoret

Catinca Untaru isAlexandria
Alexandria
Lee Pace isRoy Walker / Blue Bandit
Roy Walker / Blue Bandit
Justine Waddell isNurse Evelyn / Sister Evelyn
Nurse Evelyn / Sister Evelyn
Kim Uylenbroek isDoctor / Alexander The Great
Doctor / Alexander The Great
Aiden Lithgow isAlexander'
Alexander'
Sean Gilder isWalt Purdy
Walt Purdy
Andrew Roussouw isMr. Sabatini
Mr. Sabatini
Michael Huff isDr. Whitaker
Dr. Whitaker
Grant Swanby isFather Augustine
Father Augustine

Permbledhje

Në një spital në periferi të Los Anxhelesit të viteve 1920, një aktor i lënduar fillon t’i tregojë një pacienteje tjetër, një vajzë me krah të thyer, një histori fantastike mbi pesë heronj mitik. Falë gjendjes së tij mendore dhe imagjinatës së saj të ndezur, linja midis trillimit dhe realitetit zbehet teksa përralla vazhdon.

Titulli origjinalThe Fall
Vlerësimi IMDb7.9 92,392 votes
Vlerësimi TMDb7.6 367 votes