Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
The Fault in Our Stars (2014) HD

The Fault in Our Stars (2014) HD

One Sick Love StoryMay. 16, 2014 (USA)125 Min.PG-13
Your rating: 10
9.3 14 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Josh Boone
Director

Aktoret

Shailene Woodley isHazel Grace Lancaster
Hazel Grace Lancaster
Ansel Elgort isAugustus Waters
Augustus Waters
Laura Dern isFrannie Lancaster
Frannie Lancaster
Sam Trammell isMichael Lancaster
Michael Lancaster
Willem Dafoe isPeter van Houten
Peter van Houten
Lotte Verbeek isLidewij Vliegenthart
Lidewij Vliegenthart
Ana Dela Cruz isDr. Maria
Dr. Maria
Randy Kovitz isDr. Simmons
Dr. Simmons

Permbledhje

Hazel dhe Gus janë dy adoleshentë që ndajnë një eksperiencë të hidhur, një përçmim për gjërat jo origjinale dhe një dashuri që do i dërgojë në një udhëtim. Kjo lidhje është e mrekullueshme, duke qenë se shoqëruesi i përhershëm i Hazelit është një tank oksigjeni, ndërsa për Gusin këmba e tij protetike, për të cilën ai bën shaka shpeshherë. Ata u takuan dhe ranë në dashuri në një grup mbështetjeje për kancerin.

Titulli origjinalThe Fault in Our Stars
Vlerësimi IMDb7.8 268,288 votes
Vlerësimi TMDb7.7 2915 votes