The Gold Rush (1925) HD me Titra Shqip | filmaon.tv
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
The Gold Rush (1925) HD

The Gold Rush (1925) HD

The World's Greatest Laughing Picture!Jun. 26, 1925 (USA)95 Min.NOT RATED
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Charlie Chaplin isThe Lone Prospector
The Lone Prospector
Mack Swain isBig Jim McKay
Big Jim McKay
Tom Murray isBlack Larsen
Black Larsen
Henry Bergman isHank Curtis
Hank Curtis
Malcolm Waite isJack Cameron
Jack Cameron
Harry Arras isMan in Dance Hall (uncredited)
Man in Dance Hall (uncredited)
James Dime isMan in Dance Hall (uncredited)
Man in Dance Hall (uncredited)
Charles Force isMan in Dance Hall (uncredited)
Man in Dance Hall (uncredited)
J.C. Fowler isMan in Dance Hall (uncredited)
Man in Dance Hall (uncredited)

Permbledhje

Tramp shkon në Klondike në kërkim të arit dhe e gjen atë dhe më shumë.

Titulli origjinalThe Gold Rush
Vlerësimi IMDb8.2 72,459 votes
Vlerësimi TMDb7.6 243 votes