Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
The Shawshank Redemption (1994) HD

The Shawshank Redemption (1994) HD

Fear can hold you prisoner. Hope can set you free.Sep. 23, 1994 (USA)142 Min.R
Your rating: 10
9.3 35 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Tim Robbins isAndy Dufresne
Andy Dufresne
Morgan Freeman isEllis Boyd '
Ellis Boyd '
Bob Gunton isWarden Samuel Norton
Warden Samuel Norton
Clancy Brown isCaptain Byron T. Hadley
Captain Byron T. Hadley
Mark Rolston isBogs Diamond
Bogs Diamond
James Whitmore isBrooks Hatlen
Brooks Hatlen

Permbledhje

Andi Dufrein është një bankier i cili dënohet me burg të përjetshëm për vrasjen e gruas së tij dhe dashnorit të saj.
Në burg ai njihet me Red-in, një tjetër të burgosur për vrasje, dhe kështu fillon një histori burgu dhe respekti të dyanshëm mes dy burrave.

Titulli origjinalThe Shawshank Redemption
Vlerësimi IMDb9.3 1,803,191 votes
Vlerësimi TMDb8.4 7024 votes