The Untouchables (1987) HD me Titra Shqip | filmaon.tv
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
The Untouchables (1987) HD

The Untouchables (1987) HD

What are you prepared to do?Jun. 02, 1987 (USA)119 Min.R
Your rating: 0
7 1 vote

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Kevin Costner isEliot Ness
Eliot Ness
Sean Connery isJim Malone
Jim Malone
Andy García isAgent George Stone/Giuseppe Petri
Agent George Stone/Giuseppe Petri
Charles Martin Smith isAgent Oscar Wallace
Agent Oscar Wallace
Richard Bradford isPolice Chief Mike Dorsett
Police Chief Mike Dorsett
Jack Kehoe isWalter Payne
Walter Payne
Billy Drago isFrank Nitti
Frank Nitti
Patricia Clarkson isCatherine Ness
Catherine Ness

Permbledhje

Agjenti federal Eliot Nes urdhëron kapjen e Al Kapone-es, për shkak të korrupsionit të shfrenuar ai mbledh vetë një ekip të vogël dhe del në terren.

Titulli origjinalThe Untouchables
Vlerësimi IMDb7.9 227,691 votes
Vlerësimi TMDb7.6 1104 votes