The Young Karl Marx (2017) HD me Titra Shqip | filmaon.tv
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
The Young Karl Marx (2017) HD

The Young Karl Marx (2017) HD

Yung KarlMar. 02, 2017 118 Min.
Your rating: 6
8.3 3 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Raoul Peck
Director

Aktoret

August Diehl isKarl Marx
Karl Marx
Stefan Konarske isFriedrich Engels
Friedrich Engels
Vicky Krieps isJenny von Westphalen
Jenny von Westphalen
Olivier Gourmet isPierre Proudhon
Pierre Proudhon
Hannah Steele isMary Burns
Mary Burns
Rolf Kanies isMoses Hess
Moses Hess
Alexander Scheer isWilhelm Weitling
Wilhelm Weitling
Hans-Uwe Bauer isArnold Ruge
Arnold Ruge

Permbledhje

26-vjeçari Karl Marks bashkohet me gruan e tij, Xheni , në rrugën për në mërgim. Në 1844 në Paris, ai takon Friedrich Engels, djalin e një industrialisti, i cili po heton lindjen e ligë të klasës punëtore britanike. Engels i jep pjesa e fundit e enigmës vizionit të ri të Karl Marks-it në botë. Së bashku, ndërmjet censurës dhe represionit të policisë, trazirave dhe trazirave politike, ata do të udhëheqin lëvizjen e punës gjatë zhvillimit të saj në një epokë moderne.

Titulli origjinalLe jeune Karl Marx
Vlerësimi TMDb7.2 59 votes