Vanity Fair (2004) HD me Titra Shqip | filmaon.tv
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Vanity Fair (2004) HD

Vanity Fair (2004) HD

On September 1st, a heroine will rise.Sep. 01, 2004 (USA, UK, India)141 Min.PG-13
Your rating: 0
10 1 vote

Video trailer

Foto

Drejtor

Mira Nair
Director

Aktoret

James Purefoy isRawdon Crawley
Rawdon Crawley
Jonathan Rhys Meyers isGeorge Osborne
George Osborne
Romola Garai isAmelia Sedley
Amelia Sedley
Gabriel Byrne isThe Marquess of Steyne
The Marquess of Steyne
Rhys Ifans isWilliam Dobbin
William Dobbin
Jim Broadbent isMr. Osborne
Mr. Osborne
Bob Hoskins isSir Pitt Crawley
Sir Pitt Crawley
Eileen Atkins isMiss Matilda Crawley
Miss Matilda Crawley
Tony Maudsley isJoseph Sedley
Joseph Sedley

Permbledhje

Ngritja e një të varfëri në Londër, Becky Sharp (Witherspoon) sfidon varfërin e saj dhe ngritet në shkallë shoqërore Krahas shoqes se saj më të mirë, Amelia.

Titulli origjinalVanity Fair
Vlerësimi IMDb6.2 17,771 votes
Vlerësimi TMDb5.5 57 votes