Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Wag the Dog (1997) HD

Wag the Dog (1997) HD

A comedy about truth, justice and other special effects.Dec. 25, 1997 (USA)97 Min.R
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Dustin Hoffman isStanley Motss
Stanley Motss
Robert De Niro isConrad Brean
Conrad Brean
Anne Heche isWinifred Ames
Winifred Ames
Denis Leary isFad King
Fad King
Willie Nelson isJohnny Dean
Johnny Dean
Andrea Martin isLiz Butsky
Liz Butsky
Kirsten Dunst isTracy Lime
Tracy Lime
William H. Macy isCIA Agent Charles Young
CIA Agent Charles Young

Permbledhje

Pak para zgjedhjeve, një mjek dhe një producent Hollivudi bashkojnë përpjekjet për të fabrikuar një luftë në mënyrë që të mbulojnë një skandal seksual presidencialë.

Titulli origjinalWag the Dog
Vlerësimi IMDb7.1 69,741 votes
Vlerësimi TMDb6.7 213 votes