Wimbledon (2004) HD me Titra Shqip | filmaon.tv
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Wimbledon (2004) HD

Wimbledon (2004) HD

She's the golden girl. He's the longshot. It's a match made in...Sep. 13, 2004 (UK, France, USA)98 Min.PG-13
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Kirsten Dunst isLizzie Bradbury
Lizzie Bradbury
Paul Bettany isPeter Colt
Peter Colt
Sam Neill isDennis Bradbury
Dennis Bradbury
James McAvoy isCarl Colt
Carl Colt
Bernard Hill isEdward Colt
Edward Colt
Austin Nichols isJake Hammond
Jake Hammond
Jon Favreau isRon Roth
Ron Roth
Celia Imrie isLydice Kenwood
Lydice Kenwood

Permbledhje

Një lojtar profesionist i tenisit ka humbur ambiciet e tij dhe ka rënë në vend të 119. Për fat të mirë për të, ai takohet me një lojtare të re në qarkun e grave që e ndihmon atë të fokusiohwt e për Wimbledon.

Titulli origjinalWimbledon
Vlerësimi IMDb6.3 53,125 votes
Vlerësimi TMDb5.9 244 votes