Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Woman Walks Ahead (2017) HD

Woman Walks Ahead (2017) HD

Defy your timesApr. 25, 2018 103 Min.
Your rating: 9
9.8 4 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Jessica Chastain isCatherine Weldon
Catherine Weldon
Michael Greyeyes isSitting Bull
Sitting Bull
Sam Rockwell isSilas Groves
Silas Groves
Ciarán Hinds isJames McLaughlin
James McLaughlin
Bill Camp isGeneral Crook
General Crook
Willy RunsAbove isChief Black Bear
Chief Black Bear
Monika Crowfoot isSeen By The Nation
Seen By The Nation

Permbledhje

Katerina Uelldon, piktore portretesh nga Bruklini i 1890-ës, shkon në Dakota për të pikturuar portretin e Siting Bullit dhe ngatërrohet në problemin e njerëzve të Lakotës mbi të drejtën e tokës së tyre..

Titulli origjinalWoman Walks Ahead
Vlerësimi IMDb6.4 votes
Vlerësimi TMDb6.4 29 votes