Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
X-Men: Days of Future Past (2014) HD

X-Men: Days of Future Past (2014) HD

To save the future, they must alter the pastMay. 15, 2014 (USA, UK, Canada)131 Min.PG-13
Your rating: 0
9.5 2 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Bryan Singer
Director

Aktoret

Hugh Jackman isLogan / Wolverine
Logan / Wolverine
James McAvoy isCharles Xavier / Professor X (Young)
Charles Xavier / Professor X (Young)
Michael Fassbender isErik Lehnsherr / Magneto (Young)
Erik Lehnsherr / Magneto (Young)
Jennifer Lawrence isRaven Darkholme / Mystique
Raven Darkholme / Mystique
Halle Berry isOroro Munroe / Storm
Ororo Munroe / Storm
Anna Paquin isMarie D'
Marie D'
Ellen Page isKatherine "
Katherine "
Peter Dinklage isBolivar Trask
Bolivar Trask
Ian McKellen isErik Lehnsherr / Magneto (Old)
Erik Lehnsherr / Magneto (Old)
Patrick Stewart isCharles Xavier / Professor X (Old)
Charles Xavier / Professor X (Old)

Permbledhje

Gjenerata X dërgon Ullvërinin në të shkuarën në një përpjekje të dëshpëruar për të ndryshuar historinë dhe për të parandaluar një ngjarje që rezulton në një fatkeqësi, si për njerëzit ashtu edhe për mutantët.

Titulli origjinalX-Men: Days of Future Past
Vlerësimi IMDb8.0 547,021 votes
Vlerësimi TMDb7.5 4884 votes