Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Young Frankenstein (1974) HD

Young Frankenstein (1974) HD

The scariest comedy of all time!Dec. 15, 1974 (USA)106 Min.PG
Your rating: 0
10 1 vote

Video trailer

Foto

Drejtor

Mel Brooks
Director

Aktoret

Gene Wilder isDr. Frederick Frankenstein
Dr. Frederick Frankenstein
Peter Boyle isThe Monster
The Monster
Madeline Kahn isElizabeth
Elizabeth
Cloris Leachman isFrau Blücher
Frau Blücher
Gene Hackman isBlindman
Blindman
Kenneth Mars isInsp. Hans Wilhelm Friedrich Kamp
Insp. Hans Wilhelm Friedrich Kamp
Richard Haydn isGerhard Falkstein
Gerhard Falkstein
Oscar Beregi Jr. isSadistic Jailor
Sadistic Jailor

Permbledhje

Një djalosh amerikan nipi i shkencëtarit famëkeq Frankenstein  , udhëton në vendin e familjes së tij  dhe lufton per ti bindur njerzit se ai nuk është  i çmendur siq besojnë ata , por ai ne te njejten kohë zbulon procesin e ringjalljes se një trup të vdekur.

Titulli origjinalYoung Frankenstein
Vlerësimi IMDb8.0 119,546 votes
Vlerësimi TMDb7.6 656 votes