Chucky

Chucky

Oct. 12, 2021
Your rating: 0
9.3 8 votes

Krijues

Cast

Brad Dourif isChucky (voice)
Chucky (voice)
Zackary Arthur isJake Webber
Jake Webber
Teo Briones isJunior Webber
Junior Webber

Video trailer

Images

Synopsis

Pasi një kukull e cilësisë së mirë Chucky del në një shitje në oborrin periferik, një qytet idilik amerikan është futur në kaos ndërsa një seri vrasjesh të tmerrshme fillojnë të ekspozojnë hipokrizitë dhe sekretet e qytetit. Ndërkohë, ardhja e armiqve – dhe aleatëve – nga e kaluara e Chucky kërcënon të ekspozojë të vërtetën pas vrasjeve, si dhe origjinën e pallogaritur të kukullës demon.

Original titleChucky
Firt air dateOct. 12, 2021
Last air dateOct. 19, 2021
Seasons1
Episodes10
StatusReturning Series

Sezonet dhe serit

1Sezoni 1 Oct. 12, 2021
2Sezoni 2 Oct. 05, 2022

TITUJ TE NGJASHEM