Hawkeye

Hawkeye

Nov. 24, 2021
Your rating: 0
8.6 9 votes

Krijues

Cast

Jeremy Renner isClint Barton / Hawkeye
Clint Barton / Hawkeye
Hailee Steinfeld isKate Bishop
Kate Bishop
Tony Dalton isJack Duquesne
Jack Duquesne
Alaqua Cox isMaya Lopez / Echo
Maya Lopez / Echo
Fra Fee isKazimierz '
Kazimierz '
Vera Farmiga isEleanor Bishop
Eleanor Bishop

Video trailer

Images

Synopsis

Ish-Avenger Clint Barton ka një mision në dukje të thjeshtë: të kthehet te familja e tij për Krishtlindje. E mundur? Ndoshta me ndihmën e Kate Bishop, një shigjetare 22-vjeçare me ëndrra për t’u bërë një superhero. Të dy detyrohen të punojnë së bashku kur një prani nga e kaluara e Barton kërcënon të prishë shumë më tepër se sa frymën festive.

Original titleHawkeye
Firt air dateNov. 24, 2021
Last air dateDec. 08, 2021
Seasons1
Episodes6
StatusReturning Series

Sezonet dhe serit

1Sezoni 1 Nov. 24, 2021

TITUJ TE NGJASHEM