Rise of Empires: Ottoman

Rise of Empires: Ottoman

Jan. 24, 2020
Your rating: 10
8.6 54 votes

Video trailer

Images

Synopsis

Sulltani Osman Mehmed II zhvillon një fushatë epike për të marrë kryeqytetin Bizantin të Kostandinopojës dhe formon rrjedhën e historisë për shekuj.

Original titleRise of Empires: Ottoman
Firt air dateJan. 24, 2020
Last air dateJan. 24, 2020
Seasons1
Episodes6
StatusReturning Series

Sezonet dhe serit

1Sezoni 1 Jan. 24, 2020
2Sezoni 2 Dec. 29, 2022

TITUJ TE NGJASHEM