The Last of Us

The Last of Us

Jan. 15, 2023
Your rating: 0
7.7 32 votes

Krijues

Cast

Pedro Pascal isJoel Miller
Joel Miller
Bella Ramsey isEllie Williams
Ellie Williams

Video trailer

Images

Synopsis

Njëzet vjet pasi qytetërimi modern është shkatërruar, Joeli, një i mbijetuar i thekur, punësohet për të kontrabanduar Ellie, një vajzë 14-vjeçare, nga një zonë shtypëse karantine. Ajo që fillon si një punë e vogël, shpejt bëhet një udhëtim brutal, zemërthyes, pasi të dy duhet të përshkojnë Shtetet e Bashkuara dhe të varen nga njëri-tjetri për mbijetesë.

Original titleThe Last of Us
Firt air dateJan. 15, 2023
Last air dateJan. 15, 2023
Seasons1
Episodes9
StatusReturning Series

Sezonet dhe serit

1Sezoni 1 Jan. 15, 2023

TITUJ TE NGJASHEM