Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day ( 2015 ) HD

Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day ( 2015 ) HD

One day can change everything.Oct. 08, 2014 (USA)81 Min.PG
Your rating: 0
9.7 6 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Steve Carell isBen Cooper
Ben Cooper
Jennifer Garner isKelly Cooper
Kelly Cooper
Ed Oxenbould isAlexander Cooper
Alexander Cooper
Dylan Minnette isAnthony Cooper
Anthony Cooper
Kerris Dorsey isEmily Cooper
Emily Cooper
Mary Mouser isAudrey Gibson
Audrey Gibson
Sidney Fullmer isBecky Gibson
Becky Gibson

Permbledhje

Dita e Aleksandrit fillon me një çamçakëz të ngjitur në flokë, e ndjekur nga fatkeqësi të tjera. Edhe pse merr simpatinë e familjes së tij dhe fillon të mendojë se gjërat e këqija i ndodhin vetëm atij, nëna, babai, vëllai dhe motra e tij e gjejnë veten duke kaluar gjithashtu një ditë të tmerrshme, të frikshme, të keqe dhe aspak të mirë.

Titulli origjinalAlexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day
Vlerësimi IMDb6.2 31,889 votes
Vlerësimi TMDb6.2 435 votes