Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Blue World Order (2017) HD

Blue World Order (2017) HD

Mar. 03, 2017
Your rating: 10
7.5 4 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Ché Baker
Director

Aktoret

Permbledhje

Pas një lufte bërthamore në hemisferën veriore, popullsia e mbijetuar në jug bëhen të dëshpëruar dhe të dhunshëm konkurrojnë për burime të pakta. Shoqëria shkërmoqet dhe një baktere infektive kërcënon të shkatërrojë ata që mbeten.

Në një përpjekje për të rindërtuar qytetërimin, një qeveri e emëruar vetë, e quajtur ‘ORDER’, shpërndau një imunizim ndaj baktereve, nëpërmjet një impuls masiv elektro-maknetik (EMP). Në mënyrë sekrete, shpërndahet gjithashtu edhe një virus bio-teknologjik përmes PMM, duke u dhënë atyre fuqinë për të kontrolluar popullsinë.

Një njeri mbetet i imunizuar ndaj virusit të Rendit – Jake Slater. Tani Jake pastron djerrinën duke kërkuar një mënyrë për të mbajtur gjallë vajzën e pandërgjegjshme, duke mos ditur që ajo është fëmija i fundit në Tokë dhe çelësi për mbijetesën e njerëzimit.

Titulli origjinalBlue World Order
Vlerësimi IMDb7.7 votes
Vlerësimi TMDb7 1 votes