Braveheart (1995) HD me Titra Shqip | filmaon.tv
Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Braveheart (1995) HD

Braveheart (1995) HD

Every man dies. Not every man truly lives.May. 24, 1995 (USA)177 Min.R
Your rating: 10
8.2 14 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Mel Gibson
Director

Aktoret

Mel Gibson isWilliam Wallace
William Wallace
Catherine McCormack isMurron MacClannough
Murron MacClannough
Sophie Marceau isPrincess Isabelle
Princess Isabelle
Patrick McGoohan isKing Edward
King Edward
Angus Macfadyen isRobert the Bruce
Robert the Bruce
Brendan Gleeson isHamish Campbell
Hamish Campbell
James Robinson isYoung William Wallace
Young William Wallace
James Cosmo isCampbell
Campbell
Sean McGinley isMacClannough
MacClannough
Gerda Stevenson isMother MacClannough
Mother MacClannough

Permbledhje

Deri në cilën pikë mund të shkojë një burrë me dëshirën e tij për hakmarrje? Protagonisti i kësaj historie prekse, Uilliam Uollas, lufton deri në vdekje për të ndjekur qëllimet e tij: të hakmerret për gruan që do, të cilën ia vrau barbarisht një ushtar anglez dhe të ndjekë deri në momentet e fundit të jetës dëshirën e tij të çmendur për liri.

Titulli origjinalBraveheart
Vlerësimi IMDb8.4 776,743 votes
Vlerësimi TMDb7.6 2835 votes