Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Buried (2010) HD

Buried (2010) HD

170,000 sq miles of desert. 90 minutes of oxygen. No way out.Sep. 24, 2010 (USA)94 Min.R
Your rating: 0
9.5 2 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Ryan Reynolds isPaul Conroy
Paul Conroy
Robert Paterson isDan Brenner (voice)
Dan Brenner (voice)
Stephen Tobolowsky isAlan Davenport (voice)
Alan Davenport (voice)
Samantha Mathis isLinda Conroy (voice)
Linda Conroy (voice)
Ivana Miño isPamela Lutti (voice)
Pamela Lutti (voice)
Warner Loughlin isMaryanne Conroy / Donna Mitchell / Rebecca Browning (voice)
Maryanne Conroy / Donna Mitchell / Rebecca Browning (voice)
Erik Palladino isSpecial Agent Harris (voice)
Special Agent Harris (voice)
Kali Rocha is911 Operator (voice)
911 Operator (voice)
Chris William Martin isState Department Rep. (voice)
State Department Rep. (voice)

Permbledhje

 Paul është një shofer kamioni që punon në Irak. Pas një sulmi nga një grup irakianësh, ai zgjohet dhe e gjen veten të mbyllur në një arkivol. Me vetëm një çakmak dhe një telefon, ai është një garë kundër kohës për t’i shpëtuar këtij kurthi klaustrofobik vdekjeprurës.//

Titulli origjinalBuried
Vlerësimi IMDb7.0 131,281 votes
Vlerësimi TMDb6.6 1061 votes